Drawing The Times, het platform dat zich bezighoudt met journalistieke waarde in stripvorm, wint de P. Hans Frankfurtherprijs 2026 voor bijzondere verdiensten. Drawing The Times - opgericht door Stripgids-redactielid Eva Hilhorst en Mara Joustra - is een pionier op het gebied van graphic journalism. Het afgelopen decennium leverde het platform een belangrijke bijdrage aan het beeldverslag over conflicten in de wereld en in de politiek.
De wereld staat op z’n kop, wereldleiders zijn de weg kwijt, dreiging van oorlog is voelbaar, relativeren en reflecteren zijn termen die de mensheid blijkbaar is vergeten. Grote woorden en grote zorgen voor een persbericht. Nee, niet helemaal. Want er is een platform dat zich bezighoudt met journalistieke waarde in stripvorm. Uniek, boeiend en veelzeggend, dat is Drawing The Times, de winnaar van de P. Hans Frankfurtherprijs 2026 voor bijzondere verdiensten.
Volgens het juryverslag: "Het is enorm moedig dat Eva Hillhorst en Mara Joustra dit platform met een eigentijdse visie hebben weten op te zetten. Het levert niet alleen de nodige publiciteit op, maar ook veel bijdragen van internationale tekenende journalisten. De groep tekenaars die grafische verhalen levert, wordt gaandeweg steeds groter. Een van de redenen hiervoor is dat Hillhorst en Joustra het inzicht hebben gehad om de site Engelstalig te maken. Het Nederlands taalgebied is tenslotte heel klein en het belang van getekende journalistiek is te groot Hiermee is de internationale toon gezet. Naast Nederlandse en Vlaamse tekenaars leveren ook stripmakers uit Italië, Duitsland, Frankrijk, Zweden, Finland, Noord-Amerika en zelfs Rusland en Oekraïne bijdragen aan deze succesvolle website.
In de loop der jaren heeft Drawing The Times de standaard gezet en doet Amnesty International zelfs een beroep op de gepubliceerde verhalen. De site geeft jonge stripmakers een kans om hun vleugels richting journalistiek uit te slaan. Op deze manier levert niet alleen de jonge maker relevant werk maar ontstaat er bewustwording die het medium strip verder brengt dan de bekende boekenkast en het tijdschrift."
De redactie van Drawing The Times neemt de P. Hans Frankfurtherprijs 2026 in ontvangst tijdens de jaarlijkse uitreiking van de Stripschapprijzen in de Rabo Studio van het Forum te Groningen.
Meer informatie over Drawing The Times: https://drawingthetimes.com