Laurent Durieux, een grote figuur in de hedendaagse affiche- en illustratiekunst, is altijd al gefascineerd geweest door strips. Daarvan getuigt zijn opmerkelijk werk als kleurder voor het album "De laatste Farao" een “buiten reeks” album van Blake en Mortimer getekend door François Schuiten.
In "De Dubbele Expo" (uitg. Blake en Mortimer, tekst van Sonja Shilito en James Huth) staat Durieux zelf aan het roer. Hij dompelt de twee helden, gecreëerd door E-P Jacobs in het originele en boeiende universum waarin hij uitblinkt: het retrofuturisme.
De illustrator neemt ons mee in de hallucinerende micro-avonturen waartoe Francis Blake en Philip Mortimer gedoemd lijken. Geminiaturiseerd door het neutronenkanon van de Teletransporter zit het duo gevangen in een futuristische stad geregeerd door Miloch, nochtans overleden, met de hulp van Septimus, Voronov en een massa Olrik’s. Onze twee helden zitten opgesloten in het hartje van de Futurama schaalmodellen, gecreëerd voor de New York Wereldtentoonstelling van 1939-1940.
Galerij Champaka heeft het grote voorrecht het geheel van fascinerende illustraties van "De Dubbele Expo" voor te stellen naast subtiele potloodschetsen en erg beperkte kunstdrukken met kleurinkt.
Het is moeilijk niet François Schuiten’s mening te delen: "Het is het Blake en Mortimer verhaal dat iedereen wil lezen!"
Locatie
ChampakaErnest Allardstraat 27
1000 Brussel
België